خطرات روروئک بر سلامت کودک؛ به هیچ عنوان از روروئک استفاده نکنید!!!

سه شنبه, 17 اسفند 1395 ساعت 08:03

مادران عزیز؛ خطرات روروئک را جدی بگیرید


روروئک، وسیله ای است که اغلب مادران آن را برای کودکان 6 تا 15 ماه خود تهیه می کنند. اما شاید ندانند که استفاده از روروئک برای کودکانشان بسیار خطرناک است.


فروشگاه تم تولد روزشادی، خطرات روروئک و آسیب هایی که بر سلامت کودک دارد را مورد بررسی قرار داده و در این مقاله در اختیار شما عزیزان گذاشته است :


حدود 12 سال است که استفاده از روروئک در کشور کانادا به دلیل خطرات جدی این وسیله و همچنین رشد کند مغزی کودکانی که از آن استفاده می کنند، ممنوع اعلام شده است.


محققان اعلام کرده اند کودکانی که از روروئک استفاده می کنند نسبت به سایر کودکان که از این وسیله بازی استفاده نمی کنند از رشد ذهنی پایین تری برخوردارند، چراکه آنان خیلی کمتر روی زمین سینه خیز یا چهار دست و پا حرکت می کنند و جستجوی کمتر سبب کاهش رشد قوه بینایی و عملکرد مغزی آنها می شود.


همچنین استفاده از روروئک خطرات جدی برای کودکان به دنبال دارد، بطوریکه 90 درصد پزشکان و متخصصین آمریکا استفاده از آن را برای کودکان قدغن اعلام کرده اند.


پرتاب شدن از بالای پله ها به خاطر حرکت سریع روروئک و دسترسی آسان کودکان به مواد و لوازم خطرناک از جمله خطراتی است که استفاده از این وسیله بستر آن را فراهم می آورد.


دسترسی به مواد شوینده، ضد عفونی کننده و داروها ممکن است خطر مسمومیت را برای کودکان به دنبال داشته باشد. همچنین، دسترسی آسان به وسایل آتش زا، پریز برق، بخاری، اجاق گاز و... احتمال سوختگی و آسیب دیدگی جدی را برای کودک در پی دارد.


برخلاف تصور عموم والدین، نه تنها استفاده از روروئک سبب رشد مهارت های حرکتی کودک نمی شود، بلکه حتی ممکن است آسیب های جدی عضلانی را به دنبال داشته باشد. چراکه کودک 6 ماهه هنوز توانایی نشستن و تحمل وزن خود را نداشته و ممکن است ستون فقرات و پاهایش دچار آسیب شود.


با تمام این صحبت ها، بهتر است که پدران و مادران عزیز از خیر این وسیله بازی برای کوچولوهای خود بگذرندsmile

خطرات روروئک برای کودکان

ممنون از اینکه وقت خود را صرف مطالعه این متن نمودید.

 

روزشادی_متشکرم

 

خانواده روزشادی عرضه کننده انواع تم تولد و وسایل جشن تولد، روزهایی توام با سلامتی و شادکامی را برای شما عزیزان آرزو می کند.

جشن تولد شاد با فروشگاه اینترنتی روزشادی

 


تهیه و گردآوری توسط : خانواده روزشادی

خواندن 65 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 روز شادی در جیب شما!

نرم افزار مارا دریافت کنید و در هر جایی که هستید خرید کنید.

دانلود رایگان      

 نرم افزار مارا دریافت کنید        نرم افزار مارا دریافت کنید

تماس با ما

  • صفحه ما در اینستاگرام
  • 021-86093468  ,  09358578277
  • info@roozshadi.com
  • تهران-کارگر شمالی-خیابان شانزدهم(فرشی مقدم)-پارک علم و فناوری دانشگاه تهران-ساختمان شماره 2-طبقه 2-واحد 320